Jaký tejp vybrat a jak jej správně použít? Test ZDE

na co je tejp

Využití tejpů
Kinesiology tejp je barevná páska, která je navržena tak, aby usnadňovala přirozený proces hojení nebo stabilitu svalů, šlach a kloubů, které jsou aktuálně postiženy. Příklady tejpování s elastickou páskou: bolesti svalů a kloubů, otoky, edémy, jizvy, prevence a jako podpora.

Jak fungují tejpy

Funkce tejpu
Při správné aplikaci tejpu a následném zvrásnění, tejp nadzvedává kůži a dochází k uvolňování receptorů bolesti, cév a průtoku lymfy. Důležitou roli hraje také pružnost tejpu. Podle volby napětí (natažení) tejpu při lepení, bude tejp plnit účinek, který je potřeba. Například sval aktivovat, zklidnit nebo zpevnit problémové místo

vlastnosti

Co tejpy vydrží
S nalepeným tejpem nepřichází žádné omezení. Tejpy mají skvělé vlastnosti, které dovolují vykonávat běžné činnosti bez problémů. 🛁 Sprchovat se - opravdu nemusíte zetejpovaný kotník balit při koupeli do igelitu.. tejp je voděodolný. 🧖🏼‍♂️ Navštívit saunu - tejp se vám z těla nevypotí ani neodloupe.. je zcela prodyšný. 🏃🏽‍♂️ Běhat - nemusíte se bát, že to tejp po cestě vzdá.. přizpůsobí se vašemu pohybu a přesně ho okopíruje díky elasticitě materiálu.

Lepící část

Lékařská pryskyřice
Lepidlo na spodní části našich tejpů obsahuje lékařskou pryskyřici bez přidaných látek a je hypoalergenní. Lepidlo je na pásce naneseno v sinusové formě. Tato forma vln způsobuje mechanický účinek elastické pásky. Neobsahuje latex!

Porovnání

Rozdíly mezi tejpy
► Materiál - nejčastěji používaným materiálem je bavlna. Setkáme se ale i s dalšími materiály, jako je hedvábí a nylon. ► Přilnavost - některé tejpy vám vydrží 2 dny (především ty výrazně levné). Průměrná výdrž tejpu je 5 až 7 dní. ► Délka - na trhu se setkáváme s již "předstříhanými" tejpy. Délka ale nemusí být dostačující. Je lepší si tejp přesně vyměřit z role vcelku. 
Porovnání našich tejpů

tejpování

Jak se tejpovat
Základem všeho je suchá, čistá, odmaštěná a nejlépe také oholená kůže. Pokud podceníte přípravu své pokožky, tejpy nemusí správně držet, neplní svou funkci a vy se tak často jen ozdobíte barevnými proužky. Jak si správně zatejpovat jednotlivé části těla najdete v našich podrobných návodech.
Návody

Pojmy u tejpování

Kotva, báze, napětí..
► Kotva - začáteční část tejpu, která se lepí vždy bez napětí. Délka kotvy je cca 3 cm.  ► Konec - konečná část tejpu, která se lepí také vždy bez napětí. Délka opět cca 3 cm.  ► Báze - úsek mezi kotvou (začátkem tejpu) a koncem tejpu. Podle požadovaného účinku volíme různé napětí báze. ► Napětí - natažení tejpu (využití elasticity materiálu) ► Zažehlení - závěrečný krok. Zahřívání tejpu pomocí přejíždění po tejpu, aby došlo k lepší přilnavosti.  ► Adheze - přilnavost

Tvary tejpů

Jak tejpy stříháme
► I tejp - nejuniverzálněji používaný tvar tejpu. Je vhodné jej aplikovat samostatně nebo kombinovat s Y tejpem. ► Y tejp - nejčastěji používáme, když potřebujeme oblepit celý sval. ► Lymfo tejp - používáme k lymfatické drenáži. Kotva tejpu se lepí nejblíže k místu lymfatických uzlin. ► Siť - nejvíce se používá v oblasti velkých kloubů. ► X tejp - vhodný pro aplikace v místech, kde se mění začátek a úpon svalu v závislosti na pohybu. ► Cross tejp (mřížkový tejp) - vhodný na bolestivá místa kdekoliv po těle, na ovlivnění trigger pointů (spoušťových bodů) ve svalech a na akupunkturní body.

Odstraňovač

Šetrné odstranění tejpů
Remover odstraní bezbolestně elastický tejp i zbytky akrylového lepidla z kůže. Zároveň pečuje o vaši pokožku díky bylinným extraktům, které zklidňují, regenerují a zároveň vyživují. Je vhodný pro děti i těhotné ženy.

Při nákupu nad 1.800 Kč doprava zdarma!