Při nákupu nad 1.800 Kč doprava zdarma!

Pásky ze 100% bavlny

Jako druhá kůže
Pásky ze 100% bavlny svou 150 - 160% elasticitou, tedy schopností natahovat se ale také smršťovat, co nejvěrněji imitují možnosti protažení lidské kůže. Díky hypoalergenní lékařské pryskyřici tejpy dokonale drží na kůži po dobu nejméně tří dnů dle frekventovanosti ošetřeného místa. Pásky jsou zcela voděodolné, prodyšné a umožňují plný rozsah pohybu bez jakéhokoliv omezení.

Barevnost

Kterou barvu duhy?
Je libo chladivou modrou, jemnou růžovou nebo harmonickou tělovou? Tejpům můžeme dávat přídavná jména podle libosti, faktem ovšem zůstává, že jde čistě o Vaši preferenci barev. Rozdílná tuhost růžového a černého tejpu je pouze mýtus. Hrajte všemi barvami nebo tejp diskrétně maskujte tělovou či elegantní černou, jeho funkce ale zůstává vždy stejně stoprocentní.

Tejpy jsou pro každého

Uleví nejen od bolesti
Tejpy nejsou jen moderní první pomocí při bolístce, jde o plnohodnotnou rehabilitační a fyzioterapeutickou praktiku. Co začalo jako doména vrcholových sportovců, je dnes dostupné naprosto pro každého. Tejpováním lze nejen ulevit od bolesti pohybového aparátu, ale také stimulovat proudění lymfy, čímž se snižují otoky, nebo redukovat nevzhledné pooperační jizvy povolením zatuhnutí tkání kolem nich.

Měli byste vědět

Jde to i bez zobání
Infarkt, mrtvice, poškození jater a ledvin nebo vnitřní krvácení - věděli jste o vedlejších účincích zvýšeného užívání analgetik? Svalová zranění dokáží pekelně bolet a jako první pomoc většina lidí sahá po růžovém štěstí a jiných kamarádech z lékárničky, aniž by si uvědomili nežádoucí efekty prášků proti bolesti. Úleva je zkrátka na prvním místě. Tejpy přináší rovnocennou úlevu - bez chemického zanesení organismu a bez nutnosti po pár hodinách doplňovat dávku.

Aplikace pásky

Co že to ta “kouzelná” páska umí?
Základním principem tejpování je aplikace pásky při protažení ošetřované části těla. Po uvedení těla zpět do klidové podoby můžeme sledovat zvrásnění pásky. Laikům může připadat, že jde o nepovedenou aplikaci, opak je ale pravdou. Zvrásnění nadzvedává nejen kůži, ale také vazivový obal svalu, což zvětšuje prostor mezi tímto a svalem, zlepšuje cirkulaci lymfy a krve a snižuje tlak na receptory, což okamžitě zmírňuje pocit bolesti.

Tejpování

Jak se poslepovat?
Základem všeho je suchá, čistá, odmaštěná a nejlépe také oholená kůže. Pokud podceníte přípravu své pokožky, tejpy nemusí správně držet, neplní svou funkci a vy se tak často jen ozdobíte barevnými proužky. A to je škoda! Při správné aplikaci přináší tejpování nejen úlevu, ale také rychlejší regeneraci postižené tkáně či kloubu. Jak si správně zatejpovat jednotlivé části těla najdete v našich podrobných návodech.

Tejpy jsou pro každého

A tohle zvládnu doma?
Základní principy tejpování si dokáže osvojit opravdu každý. Jediné, co k tomu potřebujete, jsou kvalitní tejpy a detailní návod. S obojím Vám rádi pomůžeme. GM Kinesiology tape jsou speciálně vyvinuty tak, aby splňovaly ty nejvyšší, tedy naše vlastní, nároky. Databázi návodů k domácímu tejpování pro Vás neustále rozšiřujeme. S komplikovanými, komplexními a dlouhodobými problémy ovšem doporučujeme vyhledat fyzioterapeuta, tedy svěřit se do rukou odborníka nejen na tejpování.

Stačí málo

S univerzální šířkou otejpujete cokoliv
Otázka za milión - Jak si 5 cm širokým tejpem ošetřit kloub na prsteníčku? Překvapivě snadno a postačí Vám k tomu pouze nůžky. Ano, tejp je možné nastříhat na tak tenké pruhy, jak terapie vyžaduje, a to při zachování všech jeho vlastností. Redukce šířky tejpů není ovšem žádoucí jen u titěrných aplikacích, ale také u komplexnějších terapií velkých kloubů nebo při redukcí jizev či dokonce projevech nachlazení.

3 - 5 dní

Vydrž, tejpe, vydrž
Vrátíme se k základu - dokonale připravená pokožka je pro aplikaci tejpů stejně důležitá jako výběr kvalitní pásky a její správná aplikace. V případě, že vše bylo provedeno na jedničku, Vám tejp poslouží 3 - 5 dní. Dalším z rozhodujících faktorů výdrže je také umístění tejpu v závislosti na namáhání ošetřeného místa a jeho pocení, např spodní strana chodidla. Po odstranění tejpu se nemusíte bát nevzhledných skvrn jako od náplasti, kvalitní pásky nezanechávají na kůži žádné lepidlo.
Vyber si